RPS0G561MCN1GS
제조업체 부품 번호:
RPS0G561MCN1GS
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V SMD
재고 상태:
재고 없음
Capacitance :
560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.461" (11.70mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
4.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
450 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V