127AVG050MGBJ
제조업체 부품 번호:
127AVG050MGBJ
제조업체/브랜드:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 120UF 20% 50V T/H
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
알루미늄 - 폴리머 커패시터
Applications :
General Purpose
Capacitance :
120 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
28mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
2.62 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
131 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
50 V