RNU1D391MDN1PX
제조업체 부품 번호:
RNU1D391MDN1PX
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 390UF 20% 20V T/H
재고 상태:
재고 없음
Capacitance :
390 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
4.97 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
497 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V