03181.75HXP
제조업체 부품 번호:
03181.75HXP
설명의 일부:
FUSE GLASS 1.75A 250VAC 3AB 3AG
Approval Agency :
CE, CSA, PSE, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
1.75 A
Melting I²t :
3.6
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Voltage Rating - AC :
250 V