TR2/C518S-2.5-R
제조업체 부품 번호:
TR2/C518S-2.5-R
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 2AG
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
2.9
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.598" L (5.50mm x 15.20mm)
Voltage Rating - AC :
250 V