MFU1206FF00630P500
제조업체 부품 번호:
MFU1206FF00630P500
제조업체/브랜드:
Vishay BC Components
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 630MA 63VDC 1206
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Vishay BC Components
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
630 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.0014
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20mm x 1.60mm x 0.55mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
63 V