TR2/6125FF750-R
제조업체 부품 번호:
TR2/6125FF750-R
설명의 일부:
FUSE BRD MNT 750MA 125VAC 72VDC
Approval Agency :
cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
750 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.152
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2410 (6125 Metric)
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
0.240" L x 0.107" W x 0.107" H (6.10mm x 2.72mm x 2.72mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
72 V