TR2/6125FF1.5-R
제조업체 부품 번호:
TR2/6125FF1.5-R
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 1.5A 125VAC 72VDC
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
1.5 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.456
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2410 (6125 Metric)
Product Status :
Last Time Buy
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.240" L x 0.107" W x 0.107" H (6.10mm x 2.72mm x 2.72mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
72 V