TR/0603FA375-R
제조업체 부품 번호:
TR/0603FA375-R
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 375MA 50VDC 0603
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
375 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.0009
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50 V