F0805B2R50FWTR
제조업체 부품 번호:
F0805B2R50FWTR
제조업체/브랜드:
KYOCERA AVX
설명의 일부:
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 63VDC 0805
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KYOCERA AVX
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cUL, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.05
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.083" L x 0.050" W x 0.035" H (2.10mm x 1.27mm x 0.90mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
63 V