63PZH150M10X20
제조업체 부품 번호:
63PZH150M10X20
제조업체/브랜드:
Rubycon
설명의 일부:
CAP ALUM POLY HYB 150UF 63V T/H
재고 상태:
4,000
제조사 :
Rubycon
제품 카테고리 :
알루미늄 - 폴리머 커패시터
Applications :
Automotive
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 135°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
4.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
205 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
63 V