25SVPD47M
제조업체 부품 번호:
25SVPD47M
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD
재고 상태:
400
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
알루미늄 - 폴리머 커패시터
Applications :
General Purpose
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
943 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
47.15 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
25 V