74-5FC160MA
제조업체 부품 번호:
74-5FC160MA
제조업체/브랜드:
NTE Electronics, Inc.
설명의 일부:
FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM
재고 상태:
549
제조사 :
NTE Electronics, Inc.
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5kA
Color :
Current Rating (Amps) :
160 mA
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.787" L (5.00mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V