RSL1C150MCN1GB
제조업체 부품 번호:
RSL1C150MCN1GB
제조업체/브랜드:
Nichicon
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 15UF 20% 16V SMD
재고 상태:
798
제조사 :
Nichicon
제품 카테고리 :
알루미늄 - 폴리머 커패시터
Applications :
General Purpose
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
1.9 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
190 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
16 V