74-6FG300MA
제조업체 부품 번호:
74-6FG300MA
제조업체/브랜드:
NTE Electronics, Inc.
설명의 일부:
FUSE GLASS 300MA 250VAC 6X30MM
재고 상태:
1,212
제조사 :
NTE Electronics, Inc.
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200A
Color :
Current Rating (Amps) :
300 mA
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
6mm x 30mm
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm)
Voltage Rating - AC :
250 V