A765KN227M1CLAE016
제조업체 부품 번호:
A765KN227M1CLAE016
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V SMD
재고 상태:
541
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
16mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
3.7 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
185 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V