HHXC250ARA560MF61G
제조업체 부품 번호:
HHXC250ARA560MF61G
제조업체/브랜드:
United Chemi-Con
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 56UF 20% 25V SMD
재고 상태:
8,705
제조사 :
United Chemi-Con
제품 카테고리 :
알루미늄 - 폴리머 커패시터
Applications :
Automotive
Capacitance :
56 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.240" (6.10mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
900 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
25 V