RNU1A100MDS1
제조업체 부품 번호:
RNU1A100MDS1
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 10UF 20% 10V T/H
재고 상태:
1,199
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
220mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.059" (1.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
700 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
70 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.157" Dia (4.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V