RPS1H820MCN1GS
제조업체 부품 번호:
RPS1H820MCN1GS
제조업체/브랜드:
Nichicon
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 82UF 20% 50V SMD
재고 상태:
333
제조사 :
Nichicon
제품 카테고리 :
알루미늄 - 폴리머 커패시터
Applications :
General Purpose
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
23mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
2.8 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
280 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
50 V