16SVPK330M
제조업체 부품 번호:
16SVPK330M
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V SMD
재고 상태:
7,513
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.04 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
52 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V