HHXC630ARA100MF61G
제조업체 부품 번호:
HHXC630ARA100MF61G
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 10UF 20% 63V SMD
재고 상태:
4,775
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.240" (6.10mm)
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
700 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V