BK/S506-160-R
제조업체 부품 번호:
BK/S506-160-R
설명의 일부:
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM
재고 상태:
41
Approval Agency :
BSI, CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
160 mA
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
0.093
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V