BK/S501-250-R
제조업체 부품 번호:
BK/S501-250-R
설명의 일부:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
재고 상태:
7
Approval Agency :
BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5kA
Color :
Current Rating (Amps) :
250 mA
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
0.027
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V