EEH-ZC1J820P
제조업체 부품 번호:
EEH-ZC1J820P
설명의 일부:
CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 63V SMD
재고 상태:
16,231
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.4 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
210 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V