BK/S520-12-5-R
제조업체 부품 번호:
BK/S520-12-5-R
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE 12.5A 420VAC CARTRIDGE
재고 상태:
15
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
TUV, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
300A
Color :
Current Rating (Amps) :
12.5 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
160
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
420 V