A766EB127M0JLAE022
제조업체 부품 번호:
A766EB127M0JLAE022
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 120UF 20% 6.3V SMD
재고 상태:
2,670
Capacitance :
120 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
2.57 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
128.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V