0MIN010.HXGLO
제조업체 부품 번호:
0MIN010.HXGLO
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC BLADE
재고 상태:
68
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
SAE, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Red
Current Rating (Amps) :
10 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Blade, Miniature
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)
Voltage Rating - AC :
32 V
Voltage Rating - DC :
32 V