CB61F7A-TR1
제조업체 부품 번호:
CB61F7A-TR1
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC 2SMD
재고 상태:
1,000
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cULus, PSE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A AC, 300A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
7 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
15.6
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
2-SMD, Square End Block
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V