BK/GDB-6.3A
제조업체 부품 번호:
BK/GDB-6.3A
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM
재고 상태:
251
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
UL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
63A
Color :
Current Rating (Amps) :
6.3 A
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
69
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V