0203.500HXG
제조업체 부품 번호:
0203.500HXG
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC 2SMD
재고 상태:
103
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
500 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.112
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, Gull Wing
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
Voltage Rating - AC :
250 V