TR-1350HV5-R
제조업체 부품 번호:
TR-1350HV5-R
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE BRD 5A 350VAC 500VDC 2SMD
재고 상태:
763
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
5 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
11.5
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, Square End Block
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.520" L x 0.199" W x 0.199" H (13.20mm x 5.05mm x 5.05mm)
Voltage Rating - AC :
350 V
Voltage Rating - DC :
500 V