02161.25MXP
제조업체 부품 번호:
02161.25MXP
설명의 일부:
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM
재고 상태:
113
Approval Agency :
CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5kA
Color :
Current Rating (Amps) :
1.25 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
0.48
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V