SF-1206HH25M-2
제조업체 부품 번호:
SF-1206HH25M-2
제조업체/브랜드:
Bourns, Inc.
설명의 일부:
FUSE BOARD MOUNT 25A 24VDC 1206
재고 상태:
1,888
제조사 :
Bourns, Inc.
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
250A
Color :
Current Rating (Amps) :
25 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
187
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.038" H (3.20mm x 1.60mm x 0.97mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
24 V