0494.250NRHF
제조업체 부품 번호:
0494.250NRHF
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE BOARD MOUNT 250MA 32VAC/VDC
재고 상태:
1,206
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
250 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.003
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 90°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
Voltage Rating - AC :
32 V
Voltage Rating - DC :
32 V