0251.750NRT1L
제조업체 부품 번호:
0251.750NRT1L
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC
재고 상태:
4,171
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, cURus, TUV
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A AC, 300A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
750 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.153
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V