SR-5-315MA-AP
제조업체 부품 번호:
SR-5-315MA-AP
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD
재고 상태:
1,130
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CCC, cULus, KC-MARK, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
315 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.2772
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can, Vertical
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Voltage Rating - AC :
250 V