SF-1206S160W-2
제조업체 부품 번호:
SF-1206S160W-2
제조업체/브랜드:
Bourns, Inc.
설명의 일부:
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 65VDC 1206
재고 상태:
1,500
제조사 :
Bourns, Inc.
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.52
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Concave
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.043" H (3.20mm x 1.60mm x 1.10mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
65 V