021506.3MXK23P
제조업체 부품 번호:
021506.3MXK23P
설명의 일부:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
재고 상태:
1,965
Approval Agency :
CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5kA
Color :
Current Rating (Amps) :
6.3 A
Fuse Type :
Melting I²t :
128.75
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial Bend Cylinder
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V