040702.5WR
제조업체 부품 번호:
040702.5WR
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE 1206 63V T-LAG 2.5A
재고 상태:
3,697
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.126" L x 0.064" W x 0.033" H (3.20mm x 1.63mm x 0.84mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V