0001.2508.PT
제조업체 부품 번호:
0001.2508.PT
제조업체/브랜드:
SCHURTER
설명의 일부:
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 300VDC
재고 상태:
2,888
제조사 :
SCHURTER
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5kA
Color :
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
11.7
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.213" Dia x 0.886" L (5.40mm x 22.50mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
300 V