SF-2410SP125W-2
제조업체 부품 번호:
SF-2410SP125W-2
제조업체/브랜드:
Bourns, Inc.
설명의 일부:
FUSE BRD 1.25A 250VAC/125DC 2410
재고 상태:
2,103
제조사 :
Bourns, Inc.
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A AC, 50A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
1.25 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2410 (6125 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.240" L x 0.098" W x 0.085" H (6.10mm x 2.49mm x 2.16mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V