0ADKP3150-RE
제조업체 부품 번호:
0ADKP3150-RE
제조업체/브랜드:
Bel Fuse, Inc.
설명의 일부:
FUSE CERAM 3.15A 600VAC/500VDC
재고 상태:
2,609
제조사 :
Bel Fuse, Inc.
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200A AC, 300A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
3.15 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
17.8
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
500 V