0312006.HXP
제조업체 부품 번호:
0312006.HXP
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE GLASS 6A 250VAC 3AB 3AG
재고 상태:
3,116
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CE, CSA, KC, PSE, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200A
Color :
Current Rating (Amps) :
6 A
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
118
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Voltage Rating - AC :
250 V