MFU0603FF01250P100
제조업체 부품 번호:
MFU0603FF01250P100
제조업체/브랜드:
Vishay BC Components
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0603
재고 상태:
12,587
제조사 :
Vishay BC Components
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
1.25 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.0039
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.061" L x 0.033" W x 0.018" H (1.55mm x 0.85mm x 0.45mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V