MFU0805FF00500P100
- 제조업체 부품 번호:
- MFU0805FF00500P100
- 설명의 일부:
- FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0805
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V