1025HC50-RTR
제조업체 부품 번호:
1025HC50-RTR
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE BOARD MOUNT 50A 60VAC 2SMD
재고 상태:
6,134
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
600A
Color :
Current Rating (Amps) :
50 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
600
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, Square End Block
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.488" L (4.50mm x 12.40mm)
Voltage Rating - AC :
60 V