C1608X7R2A222M080AE
제조업체 부품 번호:
C1608X7R2A222M080AE
제조업체/브랜드:
TDK Corporation
설명의 일부:
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
TDK Corporation
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2200 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V