PSR-40N08A-JQ
제조업체 부품 번호:
PSR-40N08A-JQ
제조업체/브랜드:
Mallory Sonalert Products
설명의 일부:
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 87DB
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Mallory Sonalert Products
제품 카테고리 :
스피커
Efficiency - dBA :
87.00
Efficiency - Testing :
1W/1M
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
500Hz
Frequency Range :
500 Hz ~ 6 kHz
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Impedance :
8 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet :
Ferrite
Port Location :
Top
Power - Max :
500 mW
Power - Rated :
250 mW
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Shape :
Round
Size / Dimension :
1.575" Dia (40.00mm)