SCF4030-12-08
제조업체 부품 번호:
SCF4030-12-08
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE TRIGGERABLE 12A 36V 8 CELL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Battery Protection
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Class :
Current Rating (Amps) :
12A
Features :
20.3 ~ 36V Triggerable
Fuse Type :
Board Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.157" L x 0.118" W x 0.035" H (4.00mm x 3.00mm x 0.90mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
36 V