C308F200MA-TR1
제조업체 부품 번호:
C308F200MA-TR1
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC/VDC
재고 상태:
1,002
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
전기, 특수 퓨즈
Applications :
Hazardous Locations
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
4kA
Class :
Current Rating (Amps) :
200mA
Features :
Intrinsically Safe
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
250 V